در مطالب زیر از ترجمه آقای دشتی و شرح آقای مکارم شیرازی استفاده شده است. برخی توضیحات حقیر نیز در خلال متن و برخی در پایان هر قسمت گفته شده است.

نامه به فرماندار بصره، عثمان بن حنیف انصارى که دعوت مهمانى سرمایه دارى از مردم بصره را پذیرفته بود:

ضرورت ساده زیستى کارگزارانپس از یاد خدا و درود اى پسر حنیف، به من گزارش دادند که مردى از سرمایه داران بصره، تو را به مهمانى خویش فرا خواند و تو به سرعت به سوى آن شتافتى خوردنى هاى رنگارنگ براى تو آوردند و کاسه هاى پر از غذا پى در پى جلوى تو نهادند. گمان نمى کردم مهمانى مردمى را بپذیرى که نیازمندانشان با ستم محروم شده و ثروتمندانشان بر سر سفره دعوت شده اند، اندیشه کن در کجایى و بر سر کدام سفره مى خورى. پس آن غذایى که حلال و حرام بودنش را نمى دانى دور بیفکن و آنچه را به پاکیزگى و حلال بودنش یقین دارى مصرف کن.

ادامه مطلب

طرح اقدام ملی مسکن؛ "7 نکته درباره طرح جدید خانه دار شدن مردم"

الهیات اثباتی و سلبی (مباحثه بنده و استاد میثم فتحی)

بررسی اثرات بالقوه دین‌داری بر فقر ذهنی در ایران

تو ,مهمانى ,دعوت ,حلال ,سرمایه ,بصره، ,بر سر ,را به ,شده است ,ستم محروم ,با ستم

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تدریس SAP2000- مدرس سپ حبیب خدا من نوشت سایت محمدحسین میری پور ایمپلنت - کاشت دندان - ارتودنسی - عمل زیبایی بینی سرامیک خودرو - تهران، امیر نیکبخت وبلاگ آژانس هواپیمایی اوج ماندگار | مجری خرید تور داخلی و خارجی روس ساز موزیک : دانلود آهنگ های فارسی به زبان روسی گاه نوشت های حسین ارومیه چی ها کالای کودک ایران وب کم